publikacje

Moje publikacje

Powieści

2668D04E-5E21-468E-A3C0-1E18366538E6
thriller
nieśmiertelni okładka front
low fantasy
sepia_rzut
groza
kantata_front
groza

Opowiadania

okładka kosa
groza
powroty
groza

Bezradni

Gatunek: thriller

 

Bywa, że czas nie leczy ran. 

Bywa, że ulgę może przynieść wyłącznie ból. 

Marek budzi się w mrocznym miejscu. Nie ma pojęcia, gdzie jest i dlaczego tu trafił – wie jednak, że czeka go piekło. Ludzie, którzy go uwięzili są bezwzględni, a w ich minach widać głód i sadyzm. 

Kamila jest melomanką i samotniczką. Jej jedynym przyjacielem jest starszy brat. Z pozoru całkiem różni, mają za sobą wspólną traumę, która ich zbliżyła. 

Zniknięcie Marka jest dla jego siostry dotkliwym ciosem. Pragnie odnaleźć i ocalić zaginionego – nie wie jednak, jakie sekrety odkryją jej poszukiwania. Żałoba, trauma i ból napiętnowały ich oboje przed laty – a teraz powrócą, by zebrać swoje żniwo. 

Brutalny i krwawy thriller z dusznym klimatem, który pokaże, że nawet najgorsze zło może spotkać mroczniejszego przeciwnika.

Premiera: 20 grudnia 2023

Wydawnictwo Phantom Books Horror

 

 

Nieśmiertelni

Gatunek: low fantasy z elementami grozy

 

W obliczu zagrożenia walczysz lub uciekasz. 

Tylko jak walczyć z wrogiem, który zna każdą twoją myśl? 

Jak uciekać, kiedy jest częścią ciebie? 

Agata jest nauczycielką z powołania. Inspiruje uczniów i zaraża swoją pasją, prowadząc szkolny zespół muzyczny. Pewnego dnia do grupy dołącza Nela. Od zawsze nieśmiała i wycofana, z biegiem czasu wydaje się coraz bardziej zastraszona. 

Dociekając źródła jej lęku, Agata poznaje niezwykły sekret dziewczynki. Jej umysł zamieszkuje nieśmiertelna istota, dla której Nela jest wyłącznie środkiem do celu. Narzędziem, które zostanie unicestwione, gdy spełni swoją rolę… 

Agata podejmuje walkę o życie swojej uczennicy. Czy uda się ochronić ją przed wrogiem zdolnym pokonać śmierć? 

Nasycona emocjami opowieść, w której wątki fantastyczne przeplatają się z obyczajowymi. Historia mrocznej i bezlitosnej miłości, za ocalenie której płacą niewinni.

Premiera: 1 czerwca 2023

Wydawnictwa Abyssos

 

 

"Mało kto potrafi z taką precyzją pociągać za struny emocji jak Klaudia Zacharska, czego dowód po raz kolejny znalazłem w `Nieśmiertelnych1. O magię zakrawa też fakt, że już od pierwszych stron na powierzchnię wydostają się uczucia nieraz głęboko w nas skrywane, zaś dźwięki saksofonu, snujące się korytarzami kolejnych rozdziałów, wzmacniają doznania czytelnicze. Jestem pewien, że lektura `Nieśmiertelnych` przyprawi każdego o szybsze bicie serca. Bardzo polecam!"

Recenzje

Sepia

Gatunek: groza

A gdyby towarzyszące nam lęki nagle stały się rzeczywistością?

 Sepia to malownicze miasteczko, w którego sercu znajduje się księgarnia Papierowa Sowa. Jej właścicielka, Zuza, znana jest z sarkastycznego poczucia humoru, ale też życzliwości i troskliwości, które okażą się niezbędne, gdy pod jej opiekę trafi dwunastoletnia Ola, dochodząca do siebie po stracie matki. 

Niespodziewanie życie w miasteczku zmienia się w koszmar. Odciętą przez powódź Sepię zaczynają nękać tajemnicze śmiertelne wypadki, wywołujące panikę wśród mieszkańców. W obliczu nieznanego zagrożenia Zuza musi chronić siebie i Olę, która jako pierwsza dostrzega zależność między licznymi tragediami. Wspólnie podejmą próbę powstrzymania lawiny katastrof, zanim ta zniszczy wszystko, co kochają. Czy zdołają obronić się przed własnym strachem? 

Mroczna opowieść o potędze przerażenia. Gęsta, klaustrofobiczna atmosfera i skradające się niepostrzeżenie niebezpieczeństwo wywołują dreszcz biegnący wzdłuż kręgosłupa i nie pozwalają oderwać się od lektury.

Premiera: 21 czerwca 2022

Wydawnictwa Videograf S.A.

 

„Kluczem do wspaniałej historii jest mnogość emocji, które potrafi wywołać. W 𝓢𝓮𝓹𝓲𝓲 doświadczamy całego ich spektrum.
Jest oczekiwanie i zaskoczenie, przyjemność i ból, miłość i gniew, spokój i obłęd, a nade wszystko normalność i przerażenie.
Tutaj zło nie skrada się do swoich ofiar, lecz atakuje znienacka niczym kobra. Polecam!”

Recenzje

Kantata

Gatunek: groza

Czasami powrót w rodzinne strony może obudzić dawne demony.

 A jednak Kinga, pseudonim Kantata, wokalistka popularnej kapeli rockowej, decyduje się z nimi zmierzyć. Robi to dla siostry, pragnącej w miejscu, w którym dorastały, wychowywać adoptowaną córkę Maję – dziewczynkę, która z niewiadomych przyczyn kilka razy wracała do domu dziecka z rodzin zastępczych. 

Wkrótce w ich otoczeniu zaczynają dziać się rzeczy coraz bardziej przerażające i niepokojące. Koszmary, halucynacje, niewyjaśnione zjawiska – mrok wokół nich zdaje się gęstnieć z każdym dniem. 

Czy rodzinny dom Kingi kryje w sobie coś więcej niż tylko wspomnienie tragedii? Czy wracając, popełniła fatalny błąd? 

Budzi się stary koszmar, lecz w nowych, przerażających barwach.

Premiera: 23 marca 2021

Wydawnictwa Videograf S.A.

Recenzje

Powroty

Gatunek: groza

Kolekcja dwudziestu opowiadań, którymi Wydawnictwo GMORK anonsuje swój wielki powrót, a w nim…

Obiecałeś

Obietnice są jak życzenia – trzeba być ostrożnym, gdy się je składa. 

Marek jest gotów poświęcić wszystko, by pomóc siostrze, niezależnie od ceny. Ale co będzie, jeśli cena okaże się zbyt wysoka?

Premiera: 30 kwietnia 2022

Wydawnictwo: GMORK

 

Antologia dostępna jest do pobrania na stronie Wydawnictwa.

Kosa

Gatunek: groza

Siedem opowiadań napisanych przez siedem autorek grozy i wydanych jako numer specjalny magazynu Histeria.

Głód

„Dlaczego tu przybyłam? 

To tylko stary, zrujnowany dwór. Opuszczony lata temu i zapomniany. Nie ma mi nic do zaoferowania – jednak czuję, że mnie przyzywa, a spękane ściany zdają się śpiewać moje imię. 

Czy pomogą mi odkryć utracone wspomnienia? 

Czy tutaj dowiem się kim jestem? 

I czy zdołam zaspokoić dręczący mnie Głód?”

 

 

Antologia dostępna jest do pobrania na stronie magazynu.

Dodaj komentarz